Lot 112
Josef Lada (1887 - 1957) LIŠKA

Kolem 1937
tuš, akvarel, běloba, papír
18 x 12,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Jos. Lada

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 522 EUR
Dosažená cena
250 000 CZK
   |   10 870 EUR

Kresba jedné z nejznámějších lišek od Josefa Lady, známého ilustrátora, jsou ukázkou jeho nezaměnitelného rukopisu. Jedná se o téměř stejnou ilustraci jaká se nachází na obalu dětské knihy O chytré kmotře lišce. Výjevy, které protínají celou jeho tvorbu, vychází z dění v rodných Hrusicích. Ikona českého malířství a ilustrátorství s typickým rukopisem silné linky a zaoblenými tvary postav dnes již patří k lidovému povědomí. K dílu je přiložena originální účtenka z 6. března 1941 z S.V.U Mánes s požadavkem: "Kolorovat!" Číslo katalogu 999 - Zvířátko. Na zadní straně výstavní razítko z výstavy v Mánesu 1941.