Lot 114
Jakub Bauernfreund (1904 - 1976) TANEC

30. léta 20. století
pastel, papír
49 x 64 cm (v x š)
sign. vpravo dole "J. Bauernfreund"

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 304 EUR
Dosažená cena
38 000 CZK
   |   1 652 EUR

Jakub Bauernfreud si již během studií na Akademii vytvořil velmi osobitý rukopis, který mu přinesl uznání. Viděný obraz přenášel do díla smyslově a barvy volil spíše uvážlivě. Experimentoval s expresivním kubismem s nádechem poetismu jemu vlastnímu. Pro svůj židovský původ musel neprve opustit Československo a následně Berlín. Uchýlil se do Spojeného království, kde vytvořil například nástěnnou malbu do školní knihovny Jews college, která symbolicky obsáhla 10 hlavních židovských slavností.