Lot 38
Bedřich Havránek (1821 - 1899) U PLOTU

2. polovina 19. století
akvarel, papír
25,5 x 20 cm (v x š)
sign. vpravo dole: F Havránek

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 087 EUR
Dosažená cena
28 000 CZK
   |   1 217 EUR

Více než půl století Havránek maloval nezaměnitelné, pro jeho malířský rukopis příznačné, obrazy s krajinnými motivy. Vždy ho přitom zaujaly jednotlivosti, od pohledů na stromy, pařezy, listy, keře, jednotlivé rostiny, až ke kamenům a skalním útvarům a v tomto případě přírodní scenérie prorůstající hranice lidského pozemku. Pro Havránka bylo typické, že jeho náladové náměty nebyly vždy přesným přepisem viděného motivu. Realisticky a detailně malované pohledy na vybraná místa byly kompozičně upravované.