Lot 115
Jaroslav Grus (1891 - 1983) LODĚ V PŘÍSTAVU

1935
akvarel, karton
Ve výřezu 37 x 54 cm (v x š)
sign. vpravo dole: J. Grus

Vyvolávací cena
8 000 CZK
   |   348 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK
   |   1 087 EUR

Jaroslav Grus studoval na AVU u profesora Schwaigera. Přestože se zaměřoval hlavně na českou krajinu a příležitostně vytvářel i kubistické figury, nalezneme v jeho tvorbě i motivy z ciziny. Již jako student navštívil v rámci stipendia Benátky a Dalmácii.