Lot 39
Jan Adolf Brandeis (1818 - 1872) ARCIVÉVODA KARL LUDWIG

1854
akvarel, papír
32,5 x 24,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Brandeis 1854

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 087 EUR
Dosažená cena
41 000 CZK
   |   1 783 EUR

Jan Adolf Brandeis se vyučil malířem porcelánu a poté studoval na pražské Akademii. Brandeis byl vyhledávaným malířem akvarelových portrétních miniatur. Nejkvalitnější jsou Brandeisovy rané portréty, které nesou známky jeho školení v Mnichově. K jeho zákazníkům patřili zejména významné šlechtické rody jako Thun-Hohensteinové, Aehrentalové, Chotkové, Clam-Gallasové a Schwarzenbergové.