Lot 104
Alfred Kubín (1877 - 1959) NABÍDKA

30. léta 20. století
tuš, akvarel, karton
13 x 22,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Kubin

Vyvolávací cena
22 000 CZK
   |   957 EUR
Dosažená cena
42 000 CZK
   |   1 826 EUR

Alfred Kubin byl rakouský expresionistický grafik, ilustrátor a spisovatel narozený v Čechách. Kresby i grafiky balancují na hraně snu, mnohdy jsou plné přízraků a tvorů z podsvětí. Divoce šrafované kresby s dekadentními náměty pinášejí setkání s prazvláštními bytostmi, hlubinami psychiky a temnými sny.