Lot 51
PÁROVÉ HOLANDSKÉ LUSTRY

19. století
mosaz
117 cm (v), Průměr 83 cm

Vyvolávací cena
60 000 CZK
   |   2 609 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK
   |   3 043 EUR

Dva dvoupatrové osmnáctiramenné mosazné holandské lustry s rameny ve tvaru písmene S s dominujícím dvouhlavým orlem, za který je lustr zavěšen, jsou ukázkou mistrného řemeslného zpracování. Přítomnost mosazné koule udržuje kování ve vodorovné poloze a zabraňuje jeho kývání. Díky své jednoduché a rozpoznatelné formě se holandský lustr hodí do většiny interiérů.Kompletně restaurováno, nově elektrifikováno.