95 000 CZK
| 3 878 EUR
Lot 62
BENÁTKY
Přelom 19. a 20. století
Olej, karton
16,5 x 23 cm (v x š)
Vpravo dole "Brandeis"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
110 000 CZK
| 4 490 EUR
| 4 490 EUR
Antonietta byla první ženou, která roku 1867 studovala na Akademii krásných umění v Benátkách. Vynikala v zobrazování vedut v duchu tradic 19. století a zvláště precizní je její práce se světlem a drobnými detaily. Svá díla vystavovala na společných výstavách Krasoumné jednoty v Praze, zúčastnila se mezinárodní výstavy v Melbourne (1880), Mezinárodní výstavy akvarelů v Římě v roce 1906 a vystavila svá díla ve Společnosti krásných umění ve Florencii mezi lety 1907 a 1908. Po roce 1906 posílala většinu svých obrazů k prodeji do Londýna.