95 000 CZK
| 3 878 EUR
Lot 64
ITALSKÁ KRAJINA
Kolem 1900
Olej, plátno
91 x 69 cm (v x š)
Vlevo dole "F. Engelmüller"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
170 000 CZK
| 6 939 EUR
| 6 939 EUR
Ferdinand Engelmüller, žák prof. Julia Mařáka na pražské AVU, po ukončení studia byl v roce 1896 mezi zakladateli Mánesa, ale po dvou letech spolek opustil a vstoupil do Jednoty umělců výtvarných. V letech 1906 - 1908 podnikal mnoho cest do zahraničí, například do Ruska, Německa, Švýcarska, Holandska a Itálie. Krajina se vzrostlými cypřišemi patří zcela jistě mezi jeho zasněné náladové krajiny, melancholické pohledy do starých parků, zejména v podzimním večerním čase, zarostlé a opuštěné klášterní zahrady. Působivá krajinná perspektiva a kultivovaná barevnost znázorňuje náladu letního dne v osamělém parku na úpatí skal.