15 000 CZK
| 577 EUR
Lot 65
PORTRÉT MEFISTOFELA
20. století
Dva druhy italského mramoru
35,5 cm (v)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
18 000 CZK
| 692 EUR
| 692 EUR
Busta Mefistofela se samolibým úšklebkem naznačuje jeho ironizující roli v celém Goetheho dramatu Faust. Mefistofeles, který uzavře s Faustem pakt, je mistrem rétoriky a zpochybňuje vše, co je lidem svaté. Ironizuje lidskost a víru a je ztělesněním existenciálních pochybností. "Já díl jen dílu jsem, jenž vším byl v prvé časy, já díl jsem temnoty, jež světlo stvořila si."