18 000 CZK
| 692 EUR
Lot 61
MILENCI V ZAHRADĚ
Kolem 1910
Olej, plátno, karton
34,5 x 48,5 cm (v x š)
Vpravo dole a vzadu "Mandl"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
28 000 CZK
| 1 077 EUR
| 1 077 EUR
Poetický námět dvou milenců v Petřínských zahradách odpočívajících ve stínu stromu. Překrásný výhled na pražské panorama doplňuje mistrovská práce se světlem a přirozený nenucený půlakt v atmosféře lidské důvěrnosti a tiché chvilce rozjímání. Výjev zalitý sluncem působí ve srovnání s dekadentními výjevy Josefa Mandla jako světelný a uvolněný protiklad.