22 000 CZK
| 846 EUR
Lot 47
CHATA V LESE
90. léta 19. století
Olej, plátno
37,5 x 32,5 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
32 000 CZK
| 1 231 EUR
| 1 231 EUR
Motiv chaty skryté za vzrostlým smrkem evokuje velmi příjemnou a poklidnou náladu letního dne stráveného osamotě v české přírodě. Autor věnoval nemalou péči věrohodnému barevnému schématu, které udržuje v tlumených zemitých barvách s občasnými akcenty okry v náznaku prosvítajících paprsků slunce. Neváhá barvu na plátno vršit v plastických formacích, které dokonale kopírují jehličí, texturu dřeva a podmáčenou stráň. Plasticita je místy až hmatatelná. Styl malby odpovídá rukopisu studentů Julia Mařáka z 90. let.