35 000 CZK
| 1 400 EUR
Lot 88
CESTA V BŘEZOVÉM HÁJI
60 x 70 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
45 000 CZK
| 1 800 EUR
| 1 800 EUR
Olej, plátno. Sign. vlevo dole: J. Šimůnek 1905.
Březový háj v jemně pastelových barvách náleží ke krásným impresionisticky náladovým krajinám z počátku 20. století. Po pobytu v Německu, kde se Jaroslav Šimůnek učil kreslit a malovat u profesora Schönlebera, nastoupil po návratu do Čech do ateliéru Antonína Slavička. V roce 1922 uspořádal výstavu v Rubešově galerii. K námětům Jaroslava Šimůnka patřily hlavně pražská zákoutí a trhy - všude mu jde především o vystižení zvláštní krásy Prahy, na Kouřimsku pak vytvořil řadu krajinomaleb.