95 000 CZK
| 3 800 EUR
Lot 182
KRAJINA
106 x 116 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
200 000 CZK
| 8 000 EUR
| 8 000 EUR
Olej, plátno
Sign. vpravo dole: VALTER K 1984 5.2.
Pozdější práce jednoho z nejvýznamnějších českých krajinářů druhé poloviny 20. století.
Odborná kritika dnes jeho práce z předválečného období hodnotí jako ojedinělé v českém umění pro jejich směřování ke konstruktivní skladbě, do oblasti vizuální poezie a i surrealistické imaginace. V poválečné tvorbě patří k charakteristickému Valterovu přínosu zejména velmi osobitá krajinomalba. Od roku 1931, kdy autor začal vystavovat, měl 65 samostatných a 140 společných výstav. Karel Valter je autorem ilustrací 12 knih, držitelem mnoha cen a uznání a jeho díla jsou zastoupena v NG v Praze i mnoha dalších českých galeriích (v Brně, Pardubicích, Karlových Varech, Chebu, Hluboké nad Vltavou, Plzni aj.) a také v zahraničí.