90 000 CZK
| 3 600 EUR
Lot 34
KVĚTINOVÉ ZÁTIŠÍ
60 x 47 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
140 000 CZK
| 5 600 EUR
| 5 600 EUR
Olej, dřevěná deska.
Sign. vpravo dole: Schuster 1841. fecit.
Kytice z růží v popředí, je doplněna o lilie, zvonky a další drobné kvítky, které stupňují kompozici. Kytice je naaranžována do modré vázy se zlatým dekorem a umístěna v nice. Krásná kompozice s detaily květů a hmyzu je precizní biedermeirovou prací malíře, specializujícího se na dobová zátiší Josefa Schustera. Jako malé dítě se malíř přestěhoval do Vídně, kde jeho talent náhodou objevil Joseph Mössmer (1780-1845), profesor na akademii. Kromě průpravy u Josepha Mössmera, prošel po té mladý malíř na vídeňské akademii ještě studiem u Sebastiana Wegmayra (1776-1857) a Franze Xavera Pettera (1791-1866). Schuster žil a pracoval v lázeňském městě Bad Gastein a následně u podporovatele arcivévody Johanna. Zůstal pak věrný námětům zátiší v tvarosloví a barevnosti především alpské flory.