27 000 CZK
| 1 080 EUR
Lot 206
NA POUTI
48 cm (v)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
50 000 CZK
| 2 000 EUR
| 2 000 EUR
Bronz. Sign. Značeno dole: HOLI.
Námětem pro drobnou plastiku byla Petru Holečkovi reálná vzpomínka na dětské každoroční návštěvy Matějské pouti. Byla vytvořena roku 2017 a vystavena v Kildare Gallery v Carton House v Irsku, kde se setkala s velkým zájmem veřejnosti. Autor, studoval nejprve výtvarnou výchovu v Českých Budějovicích a po té ještě kurz kresby v Irsku, od roku 2004 se v Irsku usazuje a stává se asistentem v ateliéru sochaře Patricka O. Reillyho. Toto umělecké setkání mělo určující vliv na další směřování Holečkovy tvorby. Objevuje techniku odlévání bronzu do ztracené formy. Tento materiál a technologie mu umožňuje zhmotňovat doposud nerealizované myšlenky a ideje. Postupně opouští abstraktní ztvárnění a bronzové plastiky nabírají stále více figurativní charakter. Pravidelně se účastní významných sochařských výstav v Irsku, dále se prezentoval na výstavách v Polsku a v České republice. V roce 2010 získal Mill Cove Award at The 25th Sculpture in Context Exhibition v Irsku.