90 000 CZK
| 3 600 EUR
Lot 121
TRAGICKÁ MELODIE
52 x 48 x 27 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
110 000 CZK
| 4 400 EUR
| 4 400 EUR
Josef Drahoňovský náleží k předním českým sochařům počátku 20. století. Studoval na pražské Uměleckoprůmyslové škole u profesorů Celdy Kloučka a Stanislava Suchardy. V roce 1904 se stal dokonce Suchardovým asistentem, o šest let později pak byl jmenován řádným profesorem Uměleckoprůmyslové školy. Nabídka bronzové plastiky je vcelku ojedinělou záležitostí. Drahoňovského plastiky jsou často spojovány s architekturou. Mezi nejznámější patří výzdoba interiéru pražské kavárny Café Imperial. Plastika Tragická melodie byla vystavena na retrospektivní výstavě díla J. Drahoňovského, kterou na počátku roku 1939 pořádalo sdružení Myslbek.
Publikováno v: J. Čadík: Josef Drahoňovský Meisterwerke Böhmischer Glaskunst, 1933, obr. 12.; Seznam děl výstavy životního díla profesora Josefa Drahoňovského - sochaře a glyptika českého, 1939, str. 13, č. 24
Bronz, signováno vpravo dole na plintu J. Drahoňovský; vlevo dole na plintu značka bronzaře B. Chmelař, Praha.