1 200 000 CZK
| 48 000 EUR
Podle názoru Dr. Blažíčkové-Horové je velmi pravděpodobné že dílo vzniklo v devadesátých letech na statku d`Ambleville ve střední Francii, který vlastnil malířův tchán. Zde často a rád maloval venkovské výjevy s vesničany a se zvířaty. V nich se odkláněl od přísného akademismu, patrné je jisté rozvolnění rukopisu, a evidentní je i záliba v práci s přirozeným měkkým světlem. Olej na plátně, signováno vpravo dole V. Brožík. Odborný posudek PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová.