600 000 CZK
| 24 000 EUR
Lot 102
HOLANDSKÝ INTERIÉR / MOST PŘES ŘEKU SEINU V PAŘÍŽI
41 x 36,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
900 000 CZK
| 36 000 EUR
| 36 000 EUR
Raritní oboustranný obraz z raného autorova tvůrčího období zachycuje naprosto odlišné scény. Na jedné straně zobrazuje otevřený pohled na most přes řeku Seinu v Paříži, kde se soustředí na atmosférické jevy, rukopis se zdá být poněkud rozostřený. Na straně druhé pak je namalována žánrová scéna z místnosti, se dvěma figurami, obrácenými ke krbu, kde je malba precizní, soustředěná na detail. Jak podotýká Dr. Srp ve svém posudku: "Obraz přesně ukazuje dvě stránky jeho talentu, dva odlišné záběry jeho zájmu". Dílo vzniklo během Kremličkova prvního delšího pobytu v Holandsku a Francii.Olej na dřevěné desce. Signována pouze scéna z interiéru vpravo dole. Odborný posudek PhDr. Karel Srp.