100 000 CZK
| 4 000 EUR
Lot 50
MATKA S DÍTĚTEM
9 x 10 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
100 000 CZK
| 4 000 EUR
| 4 000 EUR
Autor patřil ke známým a uznávaným malířům a grafikům rakouského biedermeieru. Byl natolik talentovaný, že na vídeňskou Akademii výtvarných umění byl přijat ve věku pouhých třinácti let. Oblíbenou technikou se mu stal akvarel, často zachycoval žánrové scény z domácností, a to jak z vídeňského předměstí, kde sám žil, tak z aristokratických domů, kam docházel vyučovat kresbu a malbu. Předkládaná akvarelová miniatura zachycuje lyrickou scénu, kdy matka skloněná nad postýlkou uspává batole. Akvarel na papíře. Signováno vlevo dole Fendi.