220 000 CZK
| 8 800 EUR
Moderní městský ruch na pozadí historické architektury - staré a moderní, to je přesně to, co Kotíka zajímá, stejně jako řadu jeho generačních souputníků. Obě scény se vzájemně prolínají, tvoří organickou jednotu. Zajímavé je i rukopisné pojetí, které reflektuje oba "protipóly" - architektura je pojata realisticky tak, že dokážeme rozeznat jednotlivé slohy, zato figury jsou naznačeny ve zkratce, a to jak formální, tak barevné. Z významné sbírky Čecha žijícího v Německu. Olej na kartonu, signováno a datováno vlevo dole P. Kotík 44.