25 000 CZK
| 1 000 EUR
Lot 112
POBŘEŽÍ DALMÁCIE
25,5 x 34,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
28 000 CZK
| 1 120 EUR
| 1 120 EUR
Autor patří k významným představitelům moderní chorvatské umělecké scény. V roce 1918 přišel na krátký čas do Prahy, kde spolu se svým přítelem Milivojem Uzelacem (ten v Praze působil od roku 1915 a studoval u Jana Preislera) navštěvovali Akademii. V roce 1919 se vrátili do Záhřebu a ještě téhož roku založili tzv. Pražskou čtyřku - uskupení čtyř malířů, kteří studovali v Praze: M. Uzelac, V. Grecan, M. Trepše a Varlaj, aby se zúčastnili Jarního salonu. Akvarel zachycující dalmatské pobřeží, vcelku autorovo časté téma, se vyznačuje nezaměnitelným měkkým rukopisem a teplým světlem. Akvarel na papíře, signováno a datováno vpravo dole Vlad. Varlay 1929.