140 000 CZK
| 5 600 EUR
Figurální kompozice se svým tématem vrací k nedávno prožitým válečným hrůzám. Zobrazuje dvě klečící ženské postavy s rukama sepjatýma k modlitbě. Barevnost je strohá, odpovídá námětu, rukopis pro autora typický, dlouhé, pevné a jisté linie, které dávají zobrazovanému objektu jasnou a srozumitelnou formu, přestože je evidentní, že svou podstatou inklinuje k abstrakci a tomu, co je za zobrazovaným. Z významné sbírky Čecha žijícího v Německu.Olej na plátně, signováno a datováno vlevo dole P. Kotík 45/IV. Vzadu datace a dedikační přípisy.