Lot 250
Jiří Balcar (1929 - 1968) ULICE

51,5 x 40,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   480 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK
   |   720 EUR
Civilistní námět měst a ulic je pro Balcarovu tvorbu druhé poloviny 50. let typický. Představovaná práce by mohla být reflexí na první návštěvu Paříže, kterou uskutečnil právě v roce 1959. Akvarel, tuš na papíře, signováno a datováno vlevo dole Balcar 59.