Lot 116
Wilhelm Riedel (1832 - 1876) ŘÍMSKÉ RUINY

27 x 51 cm (v x š)

Vyvolávací cena
55 000 CZK
   |   2 200 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK
   |   4 800 EUR
Wilhelm Riedel studoval na pražské Akademii u prof. Haushofera a v Düsseldorfu u prof. Aschenbacha. Předkládané dílo pochází patrně z autorova prvního pobytu v Itálii, kde objevoval antické a renesanční památky, ale i práci v plenéru. Způsob detailní malby, práce se světlem i samotný námět, jednoznačně vypovídají o autorově oscilaci mezi romantismem a realismem. Olej na kartonu, nesignováno. Posudek PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová.