Lot 97
Vojtěch Brechler (1826 - 1890) KRAJINA S HORSKÝM JEZEREM

32 x 47,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
60 000 CZK
   |   2 400 EUR
V. Brechler studoval krajinomalbu u profesorů A. Mánesa a M. Haushofera. Působil v Budapešti a Rakousku, ve Vídni byl dokonce učitelem Rudolfa Habsburského. V roce 1871 mu byl udělen titul c.k. dvorního malíře. Předkládané dílo vzniklo v době, kdy cestoval po Rakousku a Dalmácii. Olej na plechu, signováno vpravo dole V. Brechler 1863.