Lot 53
Jan Jakub Hartmann (1658 - 1736) KRAJINA S HRADNÍ ZŘÍCENINOU A FIGURÁLNÍ STAFÁŽÍ

24,7 x 31,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
420 000 CZK
   |   16 800 EUR
Scéna v krajině představuje námět, který se v mistrově tvorbě (i v tvorbě jeho synů Františka Antonína a Jana Václava) často opakuje. Patrný je vliv holandské krajinomalby. Olej na plechu, nesignováno. Konzultováno s PhDr. Hanou Seifertovou.