Lot 251
Jiří Balcar (1929 - 1968) DŮM

22 x 31 cm (v x š)

Vyvolávací cena
4 000 CZK
   |   160 EUR
Dosažená cena
4 000 CZK
   |   160 EUR
Balcar studoval u Františka Tichého a později u Františka Muziky, kteří rozvíjeli jeho smysl pro grafické pojetí kresby a malby. Právě grafika a typografie jsou výraznou linií autorovy tvorby, jež charakterizuje i zde nabízené dílo. Akvarel, tuš na papíře, signováno a datováno dole uprostřed Balcar 60.