Lot 50
Petr Brandl (1668 - 1735) HLAVA STARCE

56,5 x 44,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
550 000 CZK
   |   22 000 EUR
Obraz zachycuje expresivní portrét starce, bez atributů, takže nelze přesněji určit o jakou figuru se jedná. Náleží k typickým portrétům a studiím stařeckých hlav a poprsí, které Brandl maloval od druhého desetiletí 18. století. Po technologické a stylové stránce nese dílo veškeré znaky vyzrálého autorova rukopisu, takže o autorsví díla nelze mít pochybnosti. Olej na plátně. Posudek Prof. Vít Vlnas, restaurátorská zpráva Šárka a Petr Bergrovi.