Lot 143
Josef Ullmann (1870 - 1922) PODVEČER U TŮNĚ

56 x 47 cm (v x š)

Vyvolávací cena
110 000 CZK
   |   4 400 EUR
Dosažená cena
220 000 CZK
   |   8 800 EUR
Autor se školil u Maxmiliána Pirnera a Julia Mařáka. Jeho umělecké vyjadřování se však ubíralo směrem k romantismu, secesi a impresionismu. Dílo, které je v aukci nabízeno je ukázkou právě secesní krajiny s impresionistickým rukopisem, je ukázkou autorovi výjimečné schopnosti zachytit atmosféru krajiny. Olej na plátně, signováno vpravo dole J.Ullmann.