Lot 139
Vilém Plocek (1905 - 2001) ZÁTIŠÍ SE SVÍCNEM

1946
olej, překližka
24,5 x 39 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Vilém Plocek

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   500 EUR

Vilém Plocek byl český malíř, grafik, ilustrátor a typograf. Jeho krajinou inspirace bylo Polabí. Zde maloval ryby, rybáře, lodě, krajinu, ale také zátiší s dýmkami a různými osobními drobnostmi. Jeho rukopis je spíše jemný, rafinovaný a někdy prozrazuje i drobné náznaky ironie. Verso razítko výstavy v Topičově salonu a autorské přípisy.