Lot 34
ODKLÁDACÍ STOLEK TYPU "SOMNO" Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

Kolem 1830
mahagon
72 cm (v), Průměr 39 cm

Vyvolávací cena
15 000 CZK
   |   625 EUR
Dosažená cena
15 000 CZK
   |   625 EUR

Elegantní sloupový stolek z mahagonového dřeva a dvěma vnitřními poličkami. Tento typ stolku označovaný "somno" se objevuje na začátku 19. století. Vrchní deska je ve Francii obvykle mramorová, zatímco dřevěnou nalezneme ve střední Evropě v období biedermeieru. Kompletně restaurováno.