Lot 111
František Drtikol (1883 - 1961) AKT 66

20. léta 20. století
bromografie, papír
26 x 20,5 cm (v x š)
sign. značkou vlevo dole: 66 DRTIKOL PRAGUE BROMOGRAFIA PODĚBRADY

Vyvolávací cena
20 000 CZK
   |   833 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR

František Drtikol byl prvním kdo se v české fotografii nahotou - aktem zabýval jako výtvarnou koncepcí. Stále odvážně objevoval nové možnosti zobrazení ženského i mužského těla, nešlo mu při tom ale o pouhé zobrazení reálné nahoty. Tělo chápal jako motiv a nezřídka ho doplňoval i rekvizitami.