Lot 86
Vlaho Bukovac (1855 - 1922) NAJÁDA

1920
olej, plátno
33 x 45,5 cm (v x š)
sign. a dat. vlevo dole: Vlaho Bukovac 1920

Vyvolávací cena
140 000 CZK
   |   5 833 EUR
Dosažená cena
190 000 CZK
   |   7 917 EUR

Původem chorvatský malíř Vlaho Bukovac procestoval celý svět a v roce 1903 nastoupil na Akademii výtvarných umění jako profesor. Proslul jako vynikající potrétista, ale v jeho repertoáru najdeme i krajiny a symbolistní výjevy jako je předložená Najáda nebo charakterem příbuzná Andromeda z blízkého období vzniku. Smyslné postavy žen jsou často zrcadlem příběhů, snů a nevědomí, které vystupuje z vody.