Lot 98
Josef Multrus (1898 - 1957) KRAJINA S RYBNÍČKEM

Kolem 1930
olej, karton
47,5 x 67 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Multrus

Vyvolávací cena
20 000 CZK
   |   833 EUR

Josef Multrus vynikal v zobrazování zejména krajiny Prahy a sociálního prostředí obyčejných lidí, dělníků a jejich životních situací. Maloval prostředí, které důvěrně znal - rodinné příslušníky, své okolí, krajiny a zátiší. Často volil tmavší barevné ladění, které zejména v zátiších doplňoval kontrastními barevnými prvky. Těžištěm jeho tvorby byla figura. Krajina s rybníčkem představuje uvolněnou a sběratelsky zajímavou svěží ukázku jeho krajinářského talentu s nádechem imprese.