Lot 210
Peter Klúčik (1953) RAJSKÁ ZAHRADA

2015
olej, plátno
81,5 x 101 cm (v x š)
sign. vpravo dole: G. Klúčik 2015

Vyvolávací cena
85 000 CZK
   |   3 542 EUR
Dosažená cena
170 000 CZK
   |   7 083 EUR

Pitoreskní světy rajských zahrad, džunglí a imaginativních atlasů zvířat jsou líbezným světem akademického malíře, ilustrátora a grafika Petera Klúčika. Autor získal mnoho cen za ilustrace, například: Najkrajšia kniha roka: 1984, 1987, 1990, 1991. Ilustroval například i knihu Hobit J.R.R. Tolkiena. Jeho propracované fantaskní grafiky nezapřou ani skvělého učitele - Albína Brunovského.