Lot 61
Jozef Teodor Mousson (1887 - 1946) LESNÍ CESTA

Po 1911
olej, karton
47,5 x 34,5 cm (v x š)
sign. verso: Mousson

Vyvolávací cena
28 000 CZK
   |   1 167 EUR
Dosažená cena
28 000 CZK
   |   1 167 EUR

Dílo slovenského malíře, původem z Francie, zachycuje pravděpodobně jeho zamilovaný východoslovenský kraj. Jeho život a tvorba byly spojeny s Michalovcemi. V letech 1905–1909 vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Budapešti (prof. Ballo), v roce 1913 podnikl studijní cestu po Itálii. Jeho díla nabývají poloh veristické a téměř folkloristické, ale rovněž svižné a impresionistické.