Lot 29
Anton Arche (1793 - 1851) NÁVRH NA LETOHRÁDEK V BUBENČI

1815
tuš, akvarel, papír
sign. vpravo dole: Anton Arche

Vyvolávací cena
46 000 CZK
   |   1 917 EUR
Dosažená cena
46 000 CZK
   |   1 917 EUR

Anton Arche patřil ve své době ke stavitelské špičce a jeho stopy nalezneme například na zámcích Kačina, Kroměříž, Veltrusy, v přestavbě kněžského semináře v Olomouci, upravoval mnohé kostely, zahrady a projektoval lihovary a pivovary. Letohrádek pro park v Bubenči je jeho závěrečnou absolventskou prací ve třetím ročníku studia. Snad na základě této velmi zdařilé práce získal možnost působit v ateliéru Jiřího Fischera, což bylo pro jeho budoucí kariéru rozhodující, a získal tak i poměrně náročné zakázky pro olomoucké arcibiskupství. Výkresy jsou provedeny v rozměrech: 60 x 75,5 cm a 53,5 x 72 cm.