Lot 209
Ludmila Padrtová (1931 - 2016) KONVOLUT ŠESTI KOLÁŽÍ

koláž, tužka, pastel, běloba, papír
19 x 19,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Pad 2015

Vyvolávací cena
32 000 CZK
   |   1 333 EUR
Dosažená cena
32 000 CZK
   |   1 333 EUR

Ludmila Padrtová patří mezi čelní představitelky české lyrické abstrakce. Tvořila radikální abstrakce mezi léty 1956 do roku 1961 a pak s tvorbou zcela přestala. Následně se k ní vrátila až v roce 2011, kdy plynule navázala další fází. Předložená kolekce je hravou sérií s názvy: Závod o život!, Zatoulané zvířátko, Na koho štěkáš?, Kdo dlouho čeká, ten se nedočká., Babka nás prohání, Říkám jí Čókoládkó. I dnes je Ludmila Padrtová a její vizuální hravá poezie stále ještě objevována. Inspirovala se přírodou, prožitek z ní dokázala přenést do díla bez toho, aby cokoliv naznačovala. Jako žena výtvarnice byla průkopnicí - tvořila abstrakce v době, kdy bylo nežádoucí je nejen vystavovat, ale i vytvářet. Šest děl je adjustováno v jednom rámu, uveden rozměr jednoho kusu. Nově rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.