Lot 24
KLASICISTNÍ RODOKMEN

Kolem 1760
olej, plátno
203 x 131 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
55 000 CZK
   |   2 292 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK
   |   2 917 EUR

Rodokmen malovaný na plátěném svitku zavěšeném na konzolových tyčích sahá k německému rodu von Maltitz, starému míšeňsko-saskému šlechtickému rodu se stejnojmenným rodovým sídlem nedaleko Mochova. Prvním zaznamenaným zástupcem tohoto konkrétního rodokmene je Hans von Maltitz (1399 - 1466), na něj odkazuje figura rytíře s černo-stříbrně pruhovaným erbem, kohoutími pery v klenotu přilby a červeným praporkem. U nejmladších generací se vyskytují v době vzniku díla poznámky "je naživu".