Lot 145
Stanislav Menšík (1912 - 1970) KRISTUS A UČEDNÍCI

1944
akvarel, pastel, karton
49,5 x 69 cm (v x š)
sign. vpravo dole: St. Menšík 1944

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   500 EUR
Dosažená cena
16 000 CZK
   |   667 EUR

Stanislav Menšík byl samouk původem ze Svatého Kopečka. Nepodařilo se mu dostat do žádného z ateliérů a vzdělával se sám, případně prostřednictvím soukromých konzultací. Vytvořil si svérázný a poutavý vitrážový styl, za jehož tvůrčí vrchol bývá označován právě úsek 1942 - 1944. Menšík byl sledován gestapem a následně přesídlil na Moravu. Stanislav Menšík významně zasáhl do uměleckého života města Olomouce. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.