Lot 212
Karolína Mitašová (1959) VELKÁ MATKA

2015
olej, plátno
89,5 x 105 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Kaida

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
Dosažená cena
85 000 CZK
   |   3 542 EUR

V díle Velká matka zkoumala Karolína Mitašová hlubiny našeho vesmírného původu. Jemnosti vyjádření bylo dosaženo pomalým vrstvením lazur, které rezonují v jemných měkkých přechodech. Zavěšená nebeská tělesa jsou jakýmsi symbolem vesmírného tajemství a souvislostí života. Meditativní práce minimalistického charakteru má přinášet jemnohmotnou duchovní přítomnost neviděné a pečující síly.