Lot 18
BAROKNÍ STOLNÍ HODINY

2. polovina 18. století
zlacený bronz, postříbřený plech, mosaz, černěná hruška
rozměr hodin bez soklu
16,5 cm (v)

Vyvolávací cena
11 000 CZK
   |   458 EUR

Pozdně barokní stolní hodiny označované "caplovky" s prvky klasicismu na postavě ženy se stylizovaným lvem jsou zhotoveny ze zlaceného bronzu a postříbřeným ciferníkem s římskými číslicemi. Hodiny stojí na soklu z černěné hrušky. Stroj určen k seřízení hodinářem.