Lot 44
Bedřich Havránek (1821 - 1899) ULIČKA V KRUMLOVĚ

Kolem 1872
olej, plátno na lepence
38 x 44 cm (v x š)
sign. vpravo dole: F Havránek

Vyvolávací cena
50 000 CZK
   |   2 083 EUR
Dosažená cena
50 000 CZK
   |   2 083 EUR

Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Ulička v Krumlově je nespornou prací Bedřicha Havránka, který v Českém Krumlově sbíral hojně náměty po třicet roků. Dospěl od dílčích záběrů města, okouzlila ho krumlovská brána stejně jako jednotlivé úzké uličky a staré domy, až k celkové vedutě města. Ve svých krumlovských záběrech, raných i pozdních, Havránek výstižně zachytil a podal architektonickou tvář Krumlova."