Lot 146
Ludmila Jiřincová (1912 - 1994) SLUNEČNÍ LOĎKA

1958
akvarel, pastel, tužka, papír
Ve výřezu 20,5 x 29 cm (v x š)
sign. vpravo dole: L. Jiřincová 58

Vyvolávací cena
28 000 CZK
   |   1 217 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK
   |   1 522 EUR

Loďky Ludmily Jiřincové plují krajinou duše za svitu měsíce i slunce. Některé mívají oči, někdy rybaří, někdy se jen líně pohupují na hladině a koupou se ve slunečních paprscích. Jsou psychologizovaným symbolem, osobnostmi a lidská stafáž se na nich nevyskytuje - fungují totiž samostatně jako druh. Každá je trochu jiná a přesto mají společnou hladinu vod podvědomí, na které plují.