Lot 96
Vincenc Beneš (1883 - 1979) ZÁTIŠÍ S OVOCEM

30. léta 20. století
olej, plátno
47 x 74 cm (v x š)
sign. vpravo dole: V. Beneš

Vyvolávací cena
120 000 CZK
   |   5 217 EUR
Dosažená cena
250 000 CZK
   |   10 870 EUR

Vincenc Beneš patřil k zakladatelské generaci českého moderního umění. Byl členem dnes již slavné Osmy a Skupiny výtvarných umělců, které představovaly progresivní proud v umění a poučeně reflektovaly nové umělecké směry přicházející z Francie – fauvismus a kubismus. Později, jak dokládá nabízený obraz, se Beneš přiklonil k deskriptivnějšímu způsobu malby se zřetelným uplatněním cézannovské struktivnosti. Tento výborný obraz pochází ze sbírky sochaře Břetislava Bendy.