Lot 62
Bohumír Jaroněk (1866 - 1933) MOŘSKÉ ÚTESY V DALMÁCII

1904
olej, plátno
71,5 x 64 cm (v x š)
sign. vlevo dole: B. Jaroněk

Vyvolávací cena
45 000 CZK
   |   1 957 EUR

Bohumír Jaroněk se původně vyučil jako řezbář. Tento jeho vztah ke dřevu se promítl i do působivých a velmi detailních dřevorytů, které využíval zejména pro krajiny na Valašsku. Během zimy a časného jara podnikal i cesty k Středozemnímu moři, kde vytvářel oleje a akvarely. Mořské útesy v Dalmácii jsou líbeznou ukázkou jeho volnějšího uměleckého projevu s námětem, který je v jeho krajinářské tvorbě spíše ojedinělý. K dílu je vypracován odborný posudek PhDr. Rey Michalové, PhD.