16 000 CZK
| 696 EUR
Lot 58
SALOMÉ
1897
litografie, papír
Ve výřezu 38,5 x 28 cm (v x š)
sign. v tisku: Mucha
Vyvolávací cena
Dosažená cena
32 000 CZK
| 1 391 EUR
| 1 391 EUR
Secese byla Salome přímo posedlá. Postava Salome se obejvovala v knihách, divadlech, na plakátech a její provokativní a nebezpečná ženská síla inspirovala ke ztvárnění mnoho umělců. Salome v provedení Alfonse Muchy třímá v ruce lyru s rolničkami a její celkově exotické vzezření s hypnotickým pohledem působí velmi cílevědomě.