Lot 54
Alois Kalvoda (1875 - 1934) NA CESTĚ K VESNICI

1898
olej, karton
41 x 33 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Al. Kalvoda 98

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 739 EUR
Dosažená cena
130 000 CZK
   |   5 652 EUR

Alois Kalvoda patří k předním českým krajinářům přelomu 19. a 20. století. V letech 1892 - 1898 studoval na Akademii u profesora Julia Mařáka. Krajiny Aloise Kalvody se vymykají akademickým konturám a pracují s volnějším rukopisem a vytříbeným jemným koloritem. Krajina prozrazuje vlivy francouzského impresionismu a vítaným ozvláštněním je figurální stafáž, která je u Aloise Kalvody spíše vzácná.