Lot 208
Ivan Exner (1960) STARÉ ČASY - POCTA LADISLAVU ČEPELÁKOVI

1998
tempera, akryl, olej, deska
50 x 70 cm (v x š)
sign. verso: Ivan Exner

Vyvolávací cena
110 000 CZK
   |   4 783 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK
   |   7 826 EUR

Český malíř, kurátor, grafik a typograf, který do své tvorby promítal tvůrčí imaginaci a zbavoval ji popisného charakteru. Hra s prostorem je iluzivní, redukovaná, připomíná spíše zátiší. Provedení je však precizní s bravurní prací s lazurami a barevnými akcenty. Výstavní štítky: Contro Corrente, Mánes, 2001. Diamant, S.V.U. Mánes, 2010. Galerie Petra Brandla v Praze. Exner Belveder, Pražský hrad, 2021. Ivan Exner - Obrazy, Galerie Ludvíka Kuby, 2022.